Barátom a fizika

Kalászsuli_nyolcadikos_fizika

Kalászsuli_nyolcadikos_fizika

Ismered a tankönyvedet?

2019. szeptember 26. - adecker

Az év elején beszéltem róla, de most itt ki is posztolom, amit a tankönyv és munkafüzet használatáról szerintem tudni érdemes. 1. Az órákon szinte mindig egy anyagrészt beszélünk meg. Elég egyértelmű, hogy hol tartunk, de persze az órák elején elmondom, mi a cím. Ez a tankönyvi lecke címével…

Tovább

Még egyszer a tanulásról

Használd az eszedet!

A korábbi tanulással kapcsolatos posztom egy videó lejegyzetelésével született. Ennek a videónak a linkjét ott közöltem is. Most megismétlem: >>> (ha nem jó a katt: https://www.youtube.com/watch?v=qOzV-ZnmYIA) A Youtube-on igen sok tanulással kapcsolatos videót találtok. Keressetek rá a…

Tovább

1. Elektrosztatikai jelenségek (6. oldal)

I. Elektromos alapjelenségek

A sztatika szó jelentése: egyensúlyban levő, mozdulatlan. Az elektrosztatika az elektromosság egyensúlyi, nyugalmi helyzetben megfigyelhető jelenségeivel foglalkozik. Egy kis előzmény. Az elektromosság 'hordozója' az anyagokban fellelhető töltés, az elektron és a proton, az atom alkotórészei. Ezt…

Tovább

A tanulásról

Használd az eszedet!

Az első órákon a tanulás volt a középpontban. Beszéltünk a jegyzetelésről, a tanulási módszerekről és két videót is levetítettem nektek. Egy- két gondolatot, megjegyzést írok ide ismétlésképpen. Tanácsolom, hogy beszéljétek meg ezt szüleitekkel, vagy osztályfőnökötökkel, idősebb testvérrel. Elsőre…

Tovább

Most őszintén: miért is kell, miért is jó fizikát tanulnunk?

Ez nem tananyag, ez eszmefuttatás

Szeretnék pár gondolatot megosztani veletek arról, mit vár el tőletek a felnőtt közösség a fizikával kapcsolatban:- a tanáraitok,- a leendő tanáraitok,- a tanulmányaitokat összeállító oktató közösség,- a leendő munkaadótok;- a szüleitek. Célunk az érdeklődésetek elmélyítése a bennünket körülvevő…

Tovább
süti beállítások módosítása